Wózek do biegania Thule Glide 2 – recenzja.

Szukając wózka biegowego starałem się uzyskać jak najwięcej informacji o modelach dostępnych na rynku. Planując taki zakup, musimy rozważyć wiele czynników, które po złożeniu w całość dadzą nam pełny obraz, który konkretnie jogger będzie w naszym przypadku idealnym rozwiązaniem. Każdy biegacz może mieć przecież różne preferencje dotyczące samego biegania.

Niestety, poza krótkimi prezentacjami na YouTube, mało jest w Internecie opisów tego typu wózków. O obszernych, konkretnych i rzetelnych opisach nawet nie wspomnę. Na próżno szukać takich rzeczy (naprawdę próbowałem!). Dlatego postanowiłem to zmienić i obszernie zrecenzować wózek, na który się zdecydowałem.

Continue Reading

Biegać jak nayerbany.

O właściwościach kawy, jej wpływie na nasz organizm a także na trening (również biegowy) napisano już bardzo dużo. I nie ma się co dziwić, wg. badań prawie 80% ludzi regularnie sięga po ten napój. Artykułów, czy wzmianek na jej temat w kontekście zależności na linii “mała czarna” a bieganie jest wiele. Trzeba podkreślić, że pijąc kawę nie zaczniemy po prostu szybciej biegać i nie poprawimy dzięki temu życiówek, ale wiadomo również, że kofeina ma działanie pobudzające. Mamy więc pod ręką legalną, naturalną suplementację, o zaletach której dowiadujemy się co raz to nowych rzeczy. Chociaż korzyści jest zdecydowanie więcej, kawa to również wady, ale nie chcę się na nich skupiać (kilka pojawi się poniżej). Sam od ok. 1,5 roku właściwie codziennie pijam Arabicę, choć raczej towarzysko i dla przyjemności a nie z powodów stricte sportowych. Również nie ze względu na minusy chcę napisać o alternatywie. Według mnie doskonałej alternatywie, a jest nią… Yerba mate.

Continue Reading

Podsumowanie roku 2017

Do zakończenia roku pozostało jeszcze kilka dni. Ze względu na przebyty zabieg nie biegam już od początku listopada i postanowiłem sobie, że powracając do pełnej dyspozycji, nie będę się forsował pauzując do końca grudnia. Mogę zatem śmiało podsumować cały rok 2017, a jest o czym pisać! Były to bowiem najlepsze miesiące mojej biegowej “kariery”!

Continue Reading

Phil Knight “Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy Nike” – recenzja

Kto z nas nie zna charakterystycznego logo światowej potęgi odzieży sportowej – NIKE? Nie sądzę, aby znalazła się choć jedna taka osoba. Niewiele osób jednak wie, w jakich okolicznościach powstał owy znak, nazwany swoosh, od szumu powstającego podczas dynamicznego ruchu, oraz że jego twórczyni otrzymała za ten projekt… 35 dolarów.

Continue Reading

Sezon na dynie w pełni!

Okres roztrenowania to dla mnie nie tylko odpoczynek, ale możliwość poświęcenia większej ilości czasu na inne przyjemne rzeczy. Na przykład gotowanie. 
Dzisiaj serwuję zupę-krem z dyni, czyli potrawę idealną na zbliżającą się jesienną szarugę. To świetne paliwo dla biegaczy, wzmacniające odporność, pomagające uniknąć przeziębień, kaszlu i różnych infekcji. Wszystko po to, by w zdrowiu cieszyć się treningami. 

Continue Reading