Twórcze skutki sportowej absencji.

Tryb treningowy, jaki sobie narzuciłem (właściwie na jaki przystałem), wiązał się z permanentnym niedoborem czasu. Brakowało go na rzeczy, które kotłowały się gdzieś z tyłu głowy, ale nie umiały się przebić do fazy realizacji.

I stało się! Jak większość z Was wie, jestem w trakcie przerwy od biegania, niestety nieco dłuższej niż przypuszczałem. Około dwa miesiące kompletnego braku biegania skutkować będą kompletnie przebudowanym kalendarzem na rok 2018, którym de facto już żyję.

Dzięki namowom kilku osób zdecydowałem się na zabieg operacyjny usunięcia żylaków kończyny dolnej. Przerwa była więc w pełni zaplanowana (prędzej czy później i tak straciłbym część któregoś sezonu) a jej termin okazał się dla mnie bardzo dogodny, bo pozwolił mi jeszcze, niejako w bonusie, pobiec ostatni Poznań Maraton (o którym możecie przeczytać tutaj i tutaj). Złapię oddech, lekki dystans i przygotuję jeszcze lepszą bazę na kolejne sezony. Jak to się mówi “cofam się tylko po to, żeby wziąć rozpęd”.

Od zabiegu minęło raptem kilka dni. Wszystko jest w porządku. Oprócz “lajków” i komentarzy, otrzymałem też zaskakującą liczbę wiadomości prywatnych nie tylko od Znajomych, ale też instagramowych Followersów. Za wszystkie takie głosy bardzo dziękuję! To dawka niesamowitej motywacji! Determinacja jest duża do tego stopnia, że ze szpitala wracałem… pieszo. To początek powrotu do pełnej sprawności. Mam szczęście do osób, które mnie wspierają i wykazują przy tym dużo cierpliwości.

Pierwsze doby wiążą się jednak z odpoczynkiem, ale nie zamierzam być bierny. Nadszedł czas na to, co czekało od bardzo dawna.

W pierwszym poście na moim fanpage`u pisałem o projekcie #Majobiega. Ostatnim, spinającym w całość elementem (po Instagramie i FB) jest właśnie ta strona, na której będzie można przeczytać dłuższe artykuły i przemyślenia, w przyszłości może porady dla nowicjuszy na podstawie moich doświadczeń. Wszystko posegregowane i uporządkowane.. Zbiór tworzyć będzie spójną całość, a zarazem każdy z tych puzzli będzie do czegoś innego. Oto moja przestrzeń w Sieci – oto #Majobiega!

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.